POZOR ZMĚNA OD  středy 14. října 2020!

Od 14. 10.  platí tato nová omezení (viz usnesení č. 1021):
– vnitřní i venkovní akce jsou omezeny do 6 osob – explicitně se týká i bohoslužeb a dalších náboženských akcí

– tento zákaz se nevztahuje na svatby a pohřby, ty jsou omezeny až od pondělí 19. 10. na počet 30 osob

– společně zpívat může maximálně 5 lidí (z těch 6)

– zakazují se koncerty a kulturní pořady všeho druhu

– uzavřeny jsou všechny školy mimo mateřských (usnesení č. 1022), což se dotkne i naší výuky náboženství

Všem věřícím brněnské diecéze je udělen až do odvolání dispenz od osobní účasti na nedělní bohoslužbě.

Od středy 14. října můžou navštěvovat bohoslužby ti, na jejichž úmysl je mše svatá sloužena. Ti rovněž můžou přizvat tolik osob kolik se vejde do povolených 6 účastníků bohoslužeb včetně celebrujícího kněze.

Ruší společné pobožnosti, duchovní obnovy, modlitební setkání a jiná shromáždění v kostelích, kaplích a jiných prostorách Římskokatolické církve na území brněnské diecéze, při nichž počet účastníků přesahuje 6 osob.

Aktuální informace ohledně
bohoslužeb zde

Vítejte na webových stránkách farnosti Lipník. Najdete zde všechny podstatné informace o životě v naší farnosti, pořad bohoslužeb, kalendář nadcházejících akcí a důležité kontakty.

Do oblasti farnosti Lipník spadají 4 obce – Klučov, Lipník, Ostašov a Petrůvky. Farní kostel sv. Jana Křtitele, ve kterém probíhají pravidelné bohoslužby, se nachází v Lipníku.