Nové informace, týkající se postupného uvolňování
bezpečnostních opatření ohledně epidemie koronaviru.

Od pondělí 25. května může být počet účastníků bohoslužeb až 300 osob.
Ve všední dny budou mše svaté otevřeny pro všechny věřící.
V neděli prosím zvláště rizikové skupiny, seniory a malé děti(rodiče),
aby účast na mši svaté zvážili, abychom byli schopni dodržet bezpečnostní dvoumetrové rozestupy.
Autobus na nedělní bohoslužby pojede poprvé v neděli 7. června.

Odkaz  na článek na serveru cirkev.cz zde.

Při bohoslužbách je stále nutné mít roušku a používat dezinfekci na ruce.

I nadále  platí, že se po dobu trvání mimořádných opatření uděluje dispens od osobní účasti na nedělní bohoslužbě. Je možné a doporučené sledování přenosů bohoslužeb v médiích (například Radio Proglas a Televize Noe).

Vítejte na webových stránkách farnosti Valeč. Najdete zde všechny podstatné informace o životě v naší farnosti, pořad bohoslužeb, kalendář nadcházejících akcí a důležité kontakty.

Do oblasti farnosti Valeč spadá 5 obcí – Dolní Vilémovice, Chroustov, Plešice, Třebenice a Valeč. Farní kostel Povýšení sv. Kříže se nachází ve Valči. Tam probíhají bohoslužby pravidelně. V Dolních Vilémovicích je pak kaple sv. Floriána, kde jsou mše jednou měsíčně. V ostatních kaplích pravidelné bohoslužby nejsou. V Chroustově je kaple Narození Panny Marie, v Plešicích kaple Panny Marie Bolestné a v Třebenicích kaple sv. Cyrila a Metoděje.