AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ

Od pondělí 26. dubna je možné účastnit se bohoslužeb za těchto tří podmínek:
– ochrana dýchacích cest (respirátor)
– dvoumetrové rozestupy (vyjma členů jedné domácnosti)
– používat dezinfekci rukou

Přednost účasti na bohoslužbách mají ti, na jejichž úmysl je mše svatá sloužena.

V neděli bude i nadále kvůli rozestupům platit rozdělení do skupin.
Ve všední den platí pouze výše tři zmíněná pravidla.

Pro věřící brněnské diecéze platí dispenz od osobní účasti na nedělní bohoslužbě. Je možné a doporučené sledování přenosů bohoslužeb v médiích (například Radio Proglas a Televize Noe, které je vysílají každý den).

Mše svaté můžete sledovat i online přes tento odkaz MseOnline.cz

Odkaz na nová opatření  zde

Mimořádné opatření vlády ze dne 23. 4. 2021 zde

Vítejte na webových stránkách farnosti Dalešice. Najdete zde všechny podstatné informace o životě v naší farnosti, pořad bohoslužeb, kalendář nadcházejících akcí a důležité kontakty.

Do oblasti farnosti Dalešice spadají 3 obce – Dalešice, Slavětice a Stropěšín. Farní kostel sv. Petra a Pavla se nachází v Dalešicích. Tam probíhají bohoslužby pravidelně. Ve Slavěticích je pak kaple Panny Marie Bolesné, kde jsou mše jednou měsíčně. V ostatních kaplích pravidelné bohoslužby nejsou. V Dalešicích je kromě kostela ještě kaple sv. Kříže a ve Stropěšíně pak kaple Nanebevzetí Panny Marie.